Horizontalus gatvių ženklinimas

Gatvių ženklinimas

UAB Biseris - viena didžiausių Lietuvoje ir Baltijos šalyse horizontalaus ženklinimo įmonių. Ją įkurti paskatino siekis pateikti moderniausius kelių ženklinimo sprendimus, keliams suteikiančius ne tik estetiškumo, bet svarbiausia – didinančius vairuotojų saugumą. UAB „Biseris“ specialistų teigimu, nepaisant to, kad mūsų šalies kelių danga kokybiška, klimatas yra nenuspėjamas, o eismo sąlygos neretai būna itin sudėtingos, ypač tamsiu paros metu, lietingu oru. Todėl svarbu imtis priemonių, užtikrinančių gerą kelių ženklinimo matomumą ir tokiomis aplinkybėmis. Šiandien UAB „Biseris“ atlieka šiuos darbus: kelių ženklinimas, gatvių ženklinimas, stovėjimo aikštelių ženklinimas, oro uostų ženklinimas.

Lietuvoje yra 13 985 km asfaltuotų valstybinės reikšmės kelių, kuriuos būtina paženklinti dažais ar polimerinėmis medžiagomis. Iš jų, net 1 686 km sudaro magistraliniai keliai. Dėl didelio eismo intensyvumo, šių kelių priežiūra yra prioritetinė, ir horizontalaus ženklinimo darbai atliekami iki einamųjų metų Liepos mėnesio. Vėliau paženklinami krašto bei rajoniniai valstybinės reikšmės keliai. UAB Biseris per metus paženklina apie 700 000 m2 plotą, kuris būtų lygus beveik 100-ui olimpinio dydžio futbolo stadionų arba 5 833 km ištisinės linijos. Lietuvoje naudojami kelių ženklinimo tipai:

Kelių ženklinimas dažais

Naudojami skiediklio arba vandens pagrindo kelio dažai, kurie gali būti baltos ir geltonos spalvos. Baltais dažais ženklinami magistraliniai, krašto bei rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas nėra didelis. Geltonais dažais dažniausiai ženklinamos laikinos eismo juostos rekonstruojamuose kelių ruožuose, taip pat vietos kuriuose draudžiama sustoti ir stovėti. Kartu su dažais purškiami specialios paskirties stiklo rutuliukai, kurie pasidengia linijos ar simbolio paviršiuje ir atspindi šviesą tamsiu paros metu. Dažais paženklintiems keliams suteikiame 6 mėn garantiją. Darbai gali būti atliekami esant +5° C aplinkos temperatūrai.

Kelių ženklinimas karštu plastiku (termoplastu)

Specialios paskirties plastikas, įkaitinamas iki 200° C temperatūros kaitinimo katiluose. Palaikant pastovią temperatūrą jis liejamas arba purškiamas ant asfalto dangos pasirenkant norimą linijos tipą pagal LST. Kartu su plastikais purškiami specialios paskirties stiklo rutuliukai, kurie įsigeria į viso pakloto termoplasto tūrį, o dalis jų nusistovi linijos viršuje. Dėl šios priežasties linijos atspindi šviesą net ir nusitrynus viršutiniam termoplasto sluoksniui. Naujai paženklintų linijų ir simbolių storis dažniausiai siekia 3 mm, todėl termoplastas atsparus padangų trinčiai, kelio druskoms bei atšiaurioms oro sąlygoms. Termoplastu paženklintiems keliams suteikiame 2 metų garantiją. Darbai gali būti atliekami esant +5° C aplinkos temperatūrai.

Kelių ženklinimas šaltu plastiku

Tai dvikomponentis plastikas, kuris naudojamas kelių ženklinimui rankiniu arba mechanizuotų būdu. Ši medžiaga paklojama 2-2,5 mm storio ir dažniausiai naudojama kelių linijų bei simbolių ženklinimui intensyvaus eismo keliuose ir gatvėse. Šaltas plastikas gali būti naudojamas ir esant neigiamai aplinkos oro temperatūrai. Šaltu plastiku atliekamiems darbams suteikiame 1 metų garantinį laikotarpį.

Strukturinis zenklinimas plastiku

Struktūrinis kelių ženklinimas

UAB „Biseris“ pirmasis Lietuvos rinkai pasiūlė ir jau eilę metų sėkmingai vykdo šio naujo struktūrinio ženklinimo termoplastiku technologiją. Tai linija, kurioje taisyklingai išdėstytos juostelės, dar vadinamos „šukomis“. Struktūrinis kelių ženklinimas labiausiai tinka šoninėms linijoms ženklinti. Ši technologija, be puikaus matomumo naktį bei esant blogoms oro sąlygoms ir patvarumo, dar ypatinga tuo, kad sukelia mechaninį akustinį efektą. Jeigu neapdairus vairuotojas nukrypsta į šalį ir ratu užvažiuoja ant šoninės linijos, pasigirsta nemalonus garsas, 5–10 kartų didesnis už automobilio skleidžiamą padangų garsą, priverčiantis vairuotoją sutelkti dėmesį į kelią. Tuomet, kai šoninėms linijoms žymėti taikomas įprastas dažymas dažais, žymėjimo juostos paviršiuje esantys šviesą atspindintys stiklo rutuliukai (100–600 mikronų dydžio) lyjant pasidengia vandeniu ir praradę savo ypatybes nebeatspindi šviesos. Taikant struktūrinį kelio ženklinimą, vanduo nuteka nuo ženklinimo briaunos, todėl išsaugomas ženklinimo funkcionalumas.

Strukturinis zenklinimas kelyje

PAV. Struktūrinis kelio ženklinimas

Nuolat investuojant į naujas technologijas, naudojant vis kokybiškesnes sertifikuotas žaliavas, ieškant praktinių inovacijų,  UAB Biseris diegia pažangiausius horizontalaus ženklinimo sprendimus. Jeigu horizontalus gatvių ženklinimas, kelių ženklinimas, aikštelių ženklinimas ar oro uostų ženklinimas Jums vis dar kelia klausimų, užduokite juos UAB „Biseris“ dirbantiems specialistams, kurie visuomet yra pasiruošę greitai ir kokybiškai atsakyti net ir į kebliausius klausimus, pasiūlyti Jums kokybiškus, ilgalaikius ir, tam tikrais atvejais, individualius sprendimus už prieinamą kainą.

In
Pasikeitė įmonės adresas
Nuo šiol mus rasite adresu: Granito g. 3, LT-02241, Vilnius. Ačiū, neberodyti pranešimo.